Skip to content

Tartu Poistekoori laulja ja soololaulu õpilane Hubert Uku Prank etenduses “Viini veri”

Vanemuise Teatris etendub 5. ja 16. aprillil Giorgio Madia lavastatud operett Viini Veri, mis koosneb Johann Straussi muusikast, teravmeelsusest ja ülemeelikusest.

Operetti kolme vaatuse jooksul saab publik osa ajastu hõngust ning meloodiate mõõtmatust jõust. Opereti teeb vastupandamatuks inimlik soov, et elu oleks rõõmus ja muretu. Nii on see kogu aeg olnud. Sentimentaalsusest tulvil Johann Strauss II muusika lööb vere kihama ja on mõeldud südamega kuulamiseks.

„Viini vere“ tegevuse keskmes on 1815. aasta Viini kongress, kuhu kutsuti kokku Euroopa monarhid, et taastada vana kord ning seeläbi püstitada jõudude tasakaal ja säilitada rahu. Giorgio Madia lavastus taaselustab selle ajastu hõngu ja ajaloolise fakti, et arvukatel seltskonnaüritustel, mis seda tähtsat poliitilist sündmust saatsid, oldi kõrvuni sisse võetud uuest tantsust – Viini valsist. Tegelikult kumabki Viini opereti kohal selle revolutsioonilise seltskonnatantsu aupaiste. Valss eirab vanu moraalinorme ning toob mehed ja naised teineteisele lähemale kui iial varem. „Viini veres“ haarab valss kõik sensuaalsesse keerisesse: formaalsed reeglid lämmatatakse ülevoolava lõbususega, mis muudab tantsijad ülemeelikuks ja pööraseks…

Auri Jürna kirjeldab etendust kultuurilehes Sirp: “Madia “Viini veri” on visuaalselt, mänguliselt ja muusikaliselt nii rabavalt ilus, et kõik muu polegi enam eriti oluline.”

Etenduses teevad kaasa Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester. Osades Tamar Nugis, Maria Listra, Jaan Villem Sibul, Karmen Puis, Rasmus Kull, Atlan Karp, Märt Jakobson, Angelika Mikk, Andres Mähar. Dirigeerib Taavi Kull või Endel Nõgene.

Hubert Uku Prank: “Kogu etenduse taastusproovide jooksul on väga huvitav ning silmiavav nii lähedalt jälgida, kuidas ooperikoor, -solistid, balletiartistid, lavastaja kui ka lavatehniline personal ehk kõik oma ala professionaalid tööd teevad. Etendusest saab rääkida vaid heade sõnade ning positiivsete emotsioonidega.”

Loe rohkem: https://www.vanemuine.ee/repertuaar/viini-veri/

Pildi autor: Heli Anni (Teater Vanemuine)

 

Jaga ka teistega: