Skip to content

Tartu Poistekoor Hirvo Surva dirigeerimise meistriklassis

17. märtsil toimus Tartu Karlova Kooli Lina tn aulas professor Hirvo Surva meistrikursus, kus Heino Elleri Muusikakooli dirigeerimise osakonna noored koorijuhid said Tartu Poistekoori ja Tartu Üliõpilassegakoori laulajate peal proovile panna oma oskusi.

Enne koori ette tulekut olid koorijuhid edukalt ettevalmistanud XIII Noortelaulupeo repertuaari. Eeskätt teosed: V.Tormis “Väinämöise tarkussõnad”, M.Valkonen – “Elu on voolamine”, T.Vettik – “Su põhjamaa päikese kullast”.

Heino Elleri Muusikakooli kooridirigeerimise osakond valmistab ette noori muusikuid tööks koorijuhina, muusika-, solfedžo-, teooriaõpetajana, kutselise koori lauljana aga ka õppimiseks muusikakõrgkoolides. Meistrikursus ning arvukad kontserdid on üks näide õppe vaheldusrikkusest. Hooaja kõrghetk on kindlasti kolme kooli konkurss, kus õpilased saavad oma oskusi näidata ning teistega võrrelda. Koolist osales meistrikursusel kolm noort koorijuhti: Liine Paju, Liis Rull ja Anu Lepik.

Tartu Poistekoori lauljatele pakkus meistrikursusel kaasa tegemine palju mõtteainet: kuidas planeerida koori harjutamisprotsessi, kuidas harjutada eesmärgipäraselt, kuidas kujundada oma muusikalist tõlgendust, mis on “hea esinemiskultuur”. Kuidas toimib koor kui organisatsioon ja muusikaline kollektiiv. Millised on häälehoiu aga ka ergonoomika põhimõtted. Kuidas suhelda vastastikust suhtlemist toetaval viisil oma käe, sõnade, miimika ja olemusega.

Õpetust ja mõtlemisainet said lisaks lauljatele ja meistrikursuse aktiivsetele osalejatele ka saalis viibinud Lõuna-Eesti kooride dirgendid.
Maestro Hirvo Surva õpetus on paljuski suunatud laulupidude traditsiooni säilitamisele ja nende kunstilise taseme tõstmisele. Osaleb ju Eesti kõige nimekamal ja rahvast ühendavamal üritusel ligi 1400 koori, kellele viimastel aastakümnetel on loonud palju uut koorimuusikat Eesti heliloojad Tormis, Pärt, Sisask, Tüür, Eespere, Tulev, Kõrvits ja mitmed teised.

Oleme tänulikud, et saime osa Hirvo Surva mõtetest ja kogemusest. Õppejõust, kelle all sirguvad järjepidevalt noored poistekooride lauljad ning noored dirigeermise õppurid.

Suur aitäh Heino Elleri Muusikakooli koorijuhtimise osakonna juhi Küllike Joosingule meistrikursuse korraldamise eest. Ühtlasi täname Tartu Üliõpilassegakoori, kellega koostöös oleme sel hooajal mitmeid põnevaid koorivaldkonna ettevõtmisi publikuni toonud.

Pildi autor: Elleri Koorijuhid

Jaga ka teistega: