Skip to content

Kontsert “Üks laul, üks viis” 24.02.2023 Eesti Rahva Muuseumis

Hea sõber

Täpselt nädala pärast, 24. veebruaril kell 16.00 kõlab Eesti Rahva Muuseumis kontsert pealkirjaga „Üks laul, üks viis“.

Kontsert koosneb kolmest mõttelisest plokist: eesti folkloor, eesti levimuusika ja eesti koorimuusika hitid. Üle tunni kestva kontserdi keskmes on inimene oma mõtete ja tunnete, rõõmude ja heitlustega. Kava kokku pannes hoidsin pingsalt kätt pulsil, et kontserdi tervik mõjuks hoogsalt, tantsuliselt, kaasahaaravalt, helisevalt, hingeliselt ning oleks täis imelist eesti muusikat.

Lavale on palutud Tartu Poistekoor, Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, Tartu Üliõpilassegakoor, kammerkoor Helü, folklooriklubi Maatasa, saatebänd ning solistid. Tartu Karlova Koorikoolist Hubert Uku Prank, Marcus Kristofer Kaljuraag, Ranno Suigusaar ja Hellemai Haamer. Karlova Kooli ning E Stuudio koori- ja tantsukooli õpilane Annabret Albert (vokaal). Elleri Muusikakooli löökpilliõpilane Hugo Saksing (kellamäng), Tartu I Muusikakooli õpilased Krõõt Ingel Eesmaa (viiul) ning Mirel Petersell (flööt).
Koorimuusikale pakub kontrasti helilooja ja kitarrist Arno Tamm, kes elektroonilist ja instrumentaalset virtuoossust põimides pakub mõnusat improvisatsioonilist vaheldust luues midagi just selleks õhtuks, sel tunnil, midagi kordumatut.

Mida saab kuulda?
Kuulda saab laulukaare all tuntuks lauldud teoseid heliloojatelt Veljo Tormis, Arvo Pärt, Lepo Sumera, Alo Mattiisen, Tauno Aints, Rasmus Puur.

Kontserdi edukaks toimumiseks annavad oma panuse:
Raul Markus Vaiksoo – koreograafia
Anne-Mai Tevahi – vahetekstid
Dirigendid: Küllike Joosing, Annelii Traks, Kaido Otsing
Solistide juhendajad: Tiia Puhvel ja Helen Kirsi
Eesti Rahva Muuseumi produktsiooni-meeskond

Kontserti saab jälgida ka Postimees Online vahendusel!
Kontsert Eesti Rahva Muuseumis on tasuta

On öeldud ja kirjutatud, et „Tõeline pidu on vaid pidu Sinus eneses.“ Muidugi sõltub peo õnnestumine ka seltskonnast, tujust ja meeleolust ning veel paljudest rohkem või vähem olulistest parameetritest.

Tule ja saa osa õhtust täis rahvuslikku muusikat ning loo päevale väärikas peotunne koos inspireerivate inimestega, kes pakuvad assortiid erinevatest žanritest ja stiilidest ning muusikalist variatiivsust.

Kohtumiseni ERMis

Jaga ka teistega: