Skip to content

Tartu Poistekoor pidas III suvelaagrit Voore Puhkekeskuses

Tartu Poistekoori III suvelaager toimus 14-16 august 2022 Voore Puhkekeskuses. Laagri traditsiooniks on arvukad ühislaulmised, sportimine, ujumine basseinis, nautlemine tünni- ning suitsusaunas, muidugi kaminas vahukommide grillimine.

Sel korral keskenduti lavalisele liikumisele, kehatunnetuse arendamisele, maratoniks valmistumise strateegiatelening ühtlasi said jäädvustatud koori paraadpildid Eesti Rahva Muuseumis. Laagrihommikud algasid 5-8km jooksuga, mida juhendasid Karl-Johannes Pilt, Mihkel Mahla, Andreas Alexander Sütt, Paul Konrad Kepp ja Sander Tamm. Hommikused ühisjooksud andsid lootust osaleda Tartu ööjooksul 2022.

Näitleja Helo Kaplinski andis etüüdide, harjutuste, sketšide ning mängude kaudu sissevaate näitlejameisterlikkuse maailma. Kohtumise käigus arendasime hääle ja füüsilise keha kasutamist, lõdvestumist, fantaasiat, väljendusoskust, kujutlusvõimet, loovust ja keskendumisvõimet. Ühtlasi koostöövõimet ja empaatiat pakkudes samas ka meelelahutust.Kohtumisest jäädvustatud humoorikad pildi – ning videomaterjalid on leitavad Tartu Poistekoori Instagrami kontol.

Laagriprogrammi rahvusvaheliseim ning sportlikuim juhendaja oli Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi tervisespordi juht Krete Junson (PhD, TÜ ja Londoni St. Mary Ülikool), kelle näpunäidete varal toimus ühine jõutreening ning diskussioon tervislikust elustiilist: magamisest, toitumisest ja treeningust. Saime ülevaate makrodest, toidulisanditest, vitamiinidest, steroididest, treeningplaanidest ja taastumisest. Arutelude käigus said poisid vastuse neid pikalt pakitsenud küsimustele ning kummutatud nii mõnigi meedias leviv müüt. Oleme Krete Junsonile ääretult tänulik väga toreda kohtumise, treeningu ning uute teadmiste eest. Üritame kuuldud juhiseid igapäevases elus järgida, et oleksime tervemad, tugevamad ning energilisemad.

Marsi-, lõkke-, folk- ning poplaule tutvustas, esitas ning kujundas jazz-muusik, improvisaator ning õpetaja Arno Tamm Elleri muusikakooli rütmimuusikaosakonnast. Saime tutvuda elektrontehnikaga, teada mida tähendab improviseeriv musitseerimine ning arutasime looperi ning arvuti helitöötlusprogrammi heade ja veade üle. Kohtumise lõpus kõlas Arno Tamme esituses upbeat club techno beat-box “Tartu Poistekoori suvelaagri eri”. Üheskoos esitasime Ü.Vinteri “Laul Põhjamaast”, E.Võrk “Eesti lipp”, F.Berat “Kas tunned maad”, K.A.Hermann “Kungla rahvas”, A.Oit “Me pole enam väikesed”, V.Ojakäär “Oma laulu ei leia ma üles”, K.Frenreisz “Viimne ratsu”, Ü.Vinter “Majakene mere ääres”, R.Rannap “Õunalaul” aga ka Ed Sheeran “Afterglow”, Mads Langer “Gravity” jpm.

Laagri viimasel päeval külastasime Tapa 1. Jalaväebrigaadi. Esmalt saime osa rikkalikust lõunasöögist sööklas, kus variatiivsel rootsi laua stiilis väljapanekul oli iga toode isuäratavam kui eelmine. Olulised märksõnad sööklas liikudes olid: puhtus, kord, organiseeritus, distsipliin, kiirus ja vaikus.
Sellele järgnevalt avanes võimalus piiluda kaitseväelase seljakotti. Sealt leidis: kühvli, telgi, lebomati ehk rullmati, riided, hügieenitarbed, piirituse pudeli, piirituse põleti, kateloki, õmbluskoti, varusaapad, snäkid, toidunõud, vett ja SOS toidupaki. Kohalike kaitseväelaste eeskujul tegime “camo” ehk näomaalingut, saime kanda vormi ja varustust, mille koguraskus moodustas mõne mehe puhul 1/3 kehamassist. Oodatuim osa oli muidugi teenistusrelvade, laskemoona ja tulirelva osade tutvustus.
Riigikaitse struktuuridest, ajateenistuse igapäevaelust, oma missioonidest, ajateenistuse kaasajastamisest ja hääle rollist ajateenistuses rääkis kapral Oliver Turk.
Külaskäigu lõpetas NATO test Tapa sõjaväelinnaku rebase rajal. Testi sisuks on kätekõverdused ja kõhulihased 2 minuti jooksul (koguma peab vähemalt 60 punkti) ning 3.2km jooks. Tulemuste järgi on meie täisealised noormehed ajateenistuskõlblikud ning testi tulemused kõvasti üle Eesti keskmise.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et laager oli rõõmu pakkuv, arendas loovust, suurendas hoolivust ja ühtekuuluvustunnet. Laagritegevused õpetasid tunnetama esteetilisi väärtusi, vaatlema ja mõtlema, probleeme lahendama, märkama ja analüüsima olukordi. Eriti hea meel on teha koostööd oma ala professionaalidega, saada uusi ideid ning vahetada kogemusi.

Aitäh kõigile laagris osalenud poistele, nende toetavatele ja mõistvatele vanematele ning juhendajatele –  Annelii Traks ja Sander Tamm.

Jaga ka teistega: