Skip to content

Tartu Poistekoor nautis nädalavahetust Eesti talvepealinnas

Reedel, 13. jaanuaril, startisid Tartu Poistekoori meeshääled ja Neidudekoor Kurekell sõitu traditsiooniks saanud talvelaagrisse, mis toimus Otepää Gümnaasiumis. Bussisõidul olid kõik väga elevil, sest enamuste jaoks oli just see nende esimene kord talvelaagris.

Kohale jõudes saime oma asjad ära panna koolimaja aulasse ning siis läksime laulma. Pärast laagri esimest laulmissessiooni saime süüa koolikokkade valmistatud maitsvat õhtusööki ja sellele järgnes orienteerumine Otepää linna peal. Käisime nii kiriku kui ka energiasamba juures, seejuures nautides selle väikese linna võlu. Pidime olema retkel ettevaatlikud, sest tänu ilmataadile olid tänavad jäised ja libedad. Orienteerumise ülesanne oli teha 1. klassi koorikooli vastuvõtuks promomaterjali, et ikka kõik laululapsed leiaksid tee meie lahedasse koorikooli: saaksid arendada oma võimeid ning avastada muusika võlu.
Kõik grupid said sellega väga hästi hakkama – oli endalgi lõbus klippe ja fotosid pärast töökat päeva teha.

Tagasijõudes koolimajja toimus rebaste ristimine, kus said koori vanimate liikmete poolt helihargiga ristitud kõik käesoleval aastal liitunud Kurekella ja meeskoori lauljad. Ristimine hõlmas endas laulmist, teadmisteviktoriini ja tähelepanelikku muusikakuulamise oskust. Pärast ristimist nautisime ühisaega: mängisime kaarte ja jutustasime lugusid. Koolikeskkonnas pole kahjuks enamasti selliste tegevuste jaoks aega.

Laupäeva hommikul, pärast ärkamist ning hommikusööki toimus teine proovisessioon- fookusega XIII Noorte Laulupeo programmile. Harjutasime nii meeskoori aga ka segakoori teoseid. Seda eelkõige seetõttu, et juba saabuval laupäeval (21.01.2023) ootab Tartu Poistekoori ees ettelaulmine. Üsna pea ootab ettelaulmine ees ka meie tüdrukuid.
Laulupeo pealkiri on sel korral “Püha on maa” ning peo kunstiline juht Pärt Uusberg, kellega meil õnnestus kohtuda 2021. Aasta sügislaagris, ütleb nii: “Noori tahaksin näha kui puhtaid, rikkumata, tundlikke hingi, kes peegeldavad oma hinge kui ka meie maa põhjamaiselt karget ilu läbi muusika”.
Jõudsime laagris laulda nii Pärt Uusbergi laulu “Valgust!”, mis oli aineseks ideekavandi “Püha on maa” loomisel. Samuti käisime läbi enamus uudisteostest: “Elu on voolamine”, “Legendaarne”, “Kõige all”, “Kõik on alles ees”. Aga ka vanemad teosed: “Su Põhjamaa päikese kullast”, “Rahu” ja “Väinämöise tarkussõnad”.
Pidi tõdema, et tänavuse noortelaulupeo laulud on väga hästi valitud ja kõlavad imeliselt.
Soovitame kaaslauljatega kõigil tulla laulupeole 2. Juulil, kus saate kogeda koostegemise võimu ja ühtehoidmist. Viimati saime seda tunda 4 aastat tagasi, mil toimus XXVII üldlaulupidu.

Laagri-nädalavahetuse lõpetasime matkaga Tehvandil, kus uudistasime suusahüppetorni ning vaateala juures. Matka järgselt pean tõdema kahevõistlust harrastavate sportlaste julgust. Mind valdas tänutunne, et saan olla siin, Eesti spordi jaoks väga olulises paigas. Siin on korraldatud maailmakarikaetappe ning võistelnud parimatest parimad.

Pärast matka ning kiiret kehakinnitust alustasime tagasisõitu Tartusse. Tundsime südames rahulolu kordaläinud laagrist ning tänutunnet, et kokad andsid meile laagritegevusteks oma toiduga energiat. Et meie juhendajad ning vanemad koorikaaslased korraldasid meile meeldejääva koosolemise. Ja et Otepää gümnaasium ikka ja jälle meid enda ruumidesse lubab.

Jääme ootama järgmist ühislaagrit käesoleva aasta juunis, Nõunis!

Kaupo Piir

Jaga ka teistega: