Skip to content

Tartu Poistekoor ja neidudekoor Kurekell kohtusid laululaagris

7. oktoobri õhtupoolikul kohtusid Tartu Poistekoori tenori-bassi rühm ja neidudekoor Kurekell juba traditsiooniks kujunenud ühises sügislaagris. Seekord valmistuti Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna poolt korraldatava haridusfestivali raames toimuvaks Tartu Karlova Kooli Koolide kontserdiks 26. Oktoobril Tartu Pauluse kirikus, kus esitame mõned laulud ka segakoorina.

Kui eelmisel aastal käis meil külas Hugo Treffneri Gümnaasiumi huvijuht, tantsu- ning eetikaõpetaja Uve Saar, siis sel korral külastasid meid näitlejad Helo Kaplinski ja Priit Strandberg.
Kohtumise jooksul põimiti vokaalmuusikat ning draamaõpetust, et arendada esteetiliste väärtuste tunnetamist, õpetati vaatlema ja mõtlema, suunama olukordi märkama, analüüsima ja probleeme lahendama. Arendati esinemisoskostu, hääle ja füüsilise keha kasutamist, fantaasiat, väljendusoskust, kujutlusvõimet, loovust ja keskendumisvõimet. Ühtlasi koostöövõimet ja empaatiat, pakkudes samas ka meelelahutust ja lõõgastumisvõimalust.

Koorilauljatena naudime ühistegevusi. Meil on kindel veendumus et kui tegevusi harrastada grupiviisiliselt, lisab see seltskondliku komponendi, pakkudes võimalust lähedastega aega veeta ning suurendada ühtekuuluvustunnet. Ühtlasi pakuvad ühistegevused võimaluse kogeda osalemis- ja koostegemisrõõmu.

Laululaagri jooksul said sisukama sissevaate ka P.Konovalovi – Legendaarne, O.Ehala – Kodulaul, K.Voorand – Kõik on alles ees, O.Ehala – Vana harjutus, A.Valkonen – Las jääda ükski mets, P.Vähi – Üks viis, üks rütm.

Ettevalmistatud teosed on võimalik tulla kuulama 26.10.2022 Tartu Pauluse kirikus toimuvale Tartu Karlova Kooli kooride kontserdile, mis toimub Tartu haridusfestivali raames.

Loe lähemalt: haridusfestival.tartu.ee

Jaga ka teistega: