Skip to content

Tartu Poistekoor esines isadepäeval presidendile, Aasta Isale, publikule Estonia kontserdsaalis ning televaatajatele kodudes

Eesti Naislaulu Selts ja Eesti Naisliit korraldasid 14.11.2021 traditsioonilise isadepäeva kontserdi Estonia Kontserdisaalis, lisaks kuulutati välja Aasta Isa 2021.

Tartu Poistekoori esindas Estonia kontserdisaalis valik-koosseis koos 69 lauljaga. Ettekandele tulid Olav Ehala – Laul inimlikkuest ja Eric Whitacre – The Seal Lullaby. Ettekandeid on võimalik alaliselt järelvaadata Eesti Televisiooni arhiivist: https://etv.err.ee/1608389045/isadepaeva-kontsert

Aasta isaks pälviti kahe lapse isa ning viiekordne vanaisa Ahto Vili (70), kelle elutööks on Eesti kõrgeima piimatoodanguga farmi, Torma Põllmjandusosaühingu ülesehitamine. Ühtlasi on Ahto vedanud künnipäevi ja Puhkpilliorkestrite festivali. Samuti on ta piirkonna kammerkoori ja laste puhkpilliõppe üks asutajatest, pea 30 aastat on ta olnud aktiivselt tegev ka kohalikus vallavolikogus. Eesti põllumajanduse arendamise ja Torma põllumajandusliku osaühingu juhtimisel saadud väga heade tulemuste eest on teda utasustatud Valgeristi IV klassi teenetemärgiga. Samuti on teda tunnustatud Jõgevamaa vapimärgiga, Põllumajandusministeeriumi hõbemärgiga, Jõgevamaa hõberistiga ja Torma valla aurahaga.
Tema tütar Mirjam kirjeldab isa järgnevalt: Isa on minu jaoks vankumatu nagu kalju ning tugev nagu teras. Ma tean, et saan tema peale alati loota.”

Möödunud aastal valiti aasta isaks nelja lapse isa, ühe lapse vanaisa, kalateadlane ja teaduse populariseerija Arvo Tuvikene. Tartu Poistekoor sisustas isadepäva pidulikku kontserti 2018 novembris, mil Aasta Isa tiitli pälvis 12-lapse isa Einart Kask.

Eesti isadele pidas kõne Eesti Vabariigi presidendi abikaasa Sirje Karis, kes toonitas olulisust näha, kuulda ja mõista, eriti praegusel ajal. ”Olgem täna oma isade kõrval, kas füüsiliselt või mõtetes, ka siis, kui nad on siit püüdmatult kaugel. See lähedus, olgu või kujuteldav, on kui tuttav ja hooliv käsi sinu õlal. Püüdkem ja hoidkem seda hetke või mõtet.”

Lisaks Tartu Poistekoorile ilmestasid kontserti Tütarlastekoor “Ellerhein”, Nõmme Kultuurikskuse Noorte Naiste Koor “Kevad” ja ansambel “Õtekse”. Kontserdi kunstiliseks juhiks oli sel korral Elen Ilves, kontserti juhtisid Valter Soosalu ja Vladislav Koršets.
Kontserdi toimumist toetasid Eesti Kooriühing, Eesti Kultuurkapital, Eesti Naisliit ja Mileedi lilled ja interjöör. Teleproduktsiooni õnnestumisele aitasid kaasa re_issöör Rait Veskemaa, juhtoperaator Andrus Rebane, produtsent Kadi Katarina Priske.

Rohkem jäädvustusi on leitav Tartu Poistekoori Instagrami voos @TartuPoistekoor.

Pildi autor: Siim Lõvi (ERR)

Jaga ka teistega: