Skip to content

Sander Tamm pälvis riikliku hariduspreemia “Aasta huvialaõpetaja 2022”

8. oktoobril jagati kümnendat korda välja riiklike hariduspreemiaid. Pärnu Kontserdimajas toimunud pidulikul aasta õpetaja galal kuulutati välja 12 kategooria laureaadid ning riikliku haridustöötaja elutööpreemia saaja.

Eesti Vabariigi President Alar Karis võrdles lühikeses tervituses õpetajat ja klassiruumi orkestriga. “Paljud teist on siin saalis just seepärast, et olete leidnud noodivõtme, mis paneb õpilaste hinged ühiselt helisema ja annab neile eluks kaasa mitte ainult teadmised, vaid ka uudishimu ja tervikliku maailmanägemise oskuste, mõtte- ja tundetarkuse. Hariduse kvaliteet, üheskoos meie igaühe lastetoaga, annab kammertooni ka kogu riigile ja rahvale,” ütles president.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul on õpetajate töö ühiskonnas väärtustatud ja tänu avaldamisega ei maksa oodata. “Me saame tänada kohe, nii ühiskonnana kui ka õpetajatena, kohe siis, kui õpetaja on koolis. Tänased auhinnasaajad on siinsele konkursile esitatud kirjade järgi uudishimulikud, teistega arvestavad ja põhjalikud. Te olete kui kindlus, kellele õpilane võib loota, te olete eeskujud. Kelleltki ei nõuta nii palju kui õpetajalt ja kellelegi teisele ei usaldata nii palju kui õpetajale – teile on usaldatud meie lapsed,” ütles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas laureaatide väljakuulutamisele eelnenud kõnes.

Aasta huvialaõpetaja 2022 preemia, väikese Joosepi kuju, andis Sander Tammele üle Tartu I Muusikakooli vilistlane ning tänane kooli sümfoniettorkestri I viiul Annaliisa Kivi. Joosep hoiab käes maakera, mis sümboliseerib kogu maailma teadmisi. Läbi teadmiste on kogu maailm meie jaoks avatud ja vaid käeulatuse kaugusel.

Sander Tamm lausus auhinda vastu võttes, et auhind mida käes hoiab, on tegutsemisvabaduse ja usalduse märk. Ta jätkas: “Olen viimased nädalad pingsamalt mõtestanud haritud inimese rolli ühiskonnas. Minu arvates peaks haritud inimene olema oma teadmistega ühiskonda rahu tekitama. Ma tänan oma õppejõude, kursusekaaslasi, kolleege kes on minusse oma teadmistega rahu süstinud. Mul on hea meel kanda saadud teadmisi edasi oma õpilastesse, et ühiskonda sirguksid uued väikesed “rahusaadikud.”

Riikliku haridustöötaja elutööpreemia pälvis samuti huvikooli õpetaja, nimelt kabeõpetaja Heinar Jahu. Erakordselt hea meel on, et Tartu haridustöötajatest said laureaatideks ka Tartu Descartes’I kooli klassiõpetaja Kaja Kivisikk, Tartu Kunstikooli kutseõpetaja Siim Soonsein, Tartu Hiie Kooli tugispetsialist Kaja Plado, Tartu Ülikooli õppejõud Triin Vihalemm ja Tartu Annelinna Gümnaasiumi direktor Hiie Asser. Rohkem infot kandidaatide kohta leiab:
https://www.hm.ee/et/uudised/haridustootaja-riikliku-elutoopreemia-palvis-huvialaopetaja-heinar-jahu

Aasta õpetaja konkurss algas kevadel, mil kandidaate said esitada kõik soovijad. Kokku esitati üle 1500 kandidaadi. Järgnevalt asusid tööle piirkondlikud komisjonid ja kõrghariduskomisjon ning arutelude tulemusel jõudis finalistidena riiklikule tasandile üle 200 õpetaja ja haridustöötaja. Nende seast valis riiklik komisjon välja igas kategoorias kolm nominenti.

Tunustussündmuse eestvedajad on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Pildi autor: Aron Urb

Jaga ka teistega: