Skip to content

Õpetaja Tiia Puhvel pälvis koostööpreemia

Laupäeval, 5. veebruaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. Anti välja kaksteist aastapreemiat: aasta koor, aasta puhkpilliorkester, aasta dirigent, aasta dirigent-muusikaõpetaja, aasta noor dirigent, aasta orkestridirigent, aasta toetaja, aasta korraldaja, aasta tegu, aasta koorihelilooja, aastate koorihelilooja.

Koostööpreemia 2021 pälvis Tiia Puhvel – hääleseadja, soolo- ja ansamblilaulu õpetaja, koolitaja vokaal- ja kõnetehnika alal.

Õpetaja Tiia Puhveli juures hinnati tema pikaajalist ja tulemuslikku tööd soololauluõpetajana Tartu Karlova Koolis, tööd hääleseadjana erinevate kooride juures ning vokaal- ja kõnetehnika koolitajana Tartu Õpetajate Seminaris, Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudis ja Eesti Kooriühingu poolt korraldatud koolitustel. Neidudekoori Kurekell juures on Tiia Puhvel töötanud 33 aastat. Tiia Puhveli endised õpilased töötavad solistidena ja koorisolistidena RO Estonias, koorisolistidena Filharmoonia Kammerkooris, jätkavad õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Austrias ning H. Elleri nim Muusikakoolis.

Eesti Kooriühingu korraldatud kontserdil, mille kunstiliseks juhiks oli Küllike Joosing, oli suur au esineda ka Tiia Puhveli soololaulu õpilastel. Karl Markus Kaiv, kes praegu õpib Eesti Muusikaakadeemias ja kelle juhendajaks on nüüd Taavi Tampu, esitas Artur Kapi ja Karl Eduard Söödi laulu „Metsateel“. Teda saatis klaveril Siim Selis. Magnus Lõhmus esitas Hans Hindpere laulu „Pilvevatimees“. Teda saatis Marika Lang. Esitused pälvisid publikult sooja tänuaplausi.

Õnnitleme meie õpetajat Tiia Puhvelit suure tunnustuse puhul ning täname esinejaid: Tartu Karlova Kooli vilistlast Karl Markust, õpilast Magnust ja õpetaja Marikat!

Jaga ka teistega: