Skip to content

Kuupäev

11 apr. 2023
Expired!

Kellaaeg

19:00 - 21:00

Sildid

Tasuline

Linda di Chamounix

Külaühiskond, pattu langemine, noore naise otsustusõigus, äratundmine ja petta saamine – humoorika, romantilise ja sentimentaalse ooperi tegevus leiab aset 18. sajandi keskpaigas väikeses Alpide orus asuvas Chamounix’ külas ja tormilises Pariisis.

Rahalistes raskustes talupoeg Antonio ja tema naine Maddalena loodavad markii de Boisfleury’ eestkostele, et maaomanik neid paljaks ei kooriks. Ent markii nõuab vastuteenet – kaunist peretütart Lindat. Elurõõmus Linda aga markiiga ühte heita ei taha, sest tema süda tuksub hoopis vaesele kunstnikule Carlole …

Itaalia helilooja Gaetano Donizetti (1797–1848) on Giuseppe Verdi ja Richard Wagneri kaasaegne ning oli 19. sajandi publiku jaoks armastatud autor. 1950. aastatel taasavastati tema kuulsaimad teosed „Lucia di Lammermoor“, „Armujook“ ja „Don Pasquale“ ning hakati jälle hindama tema teoste vaimukust ja emotsionaalsust. Ooper „Linda di Chamounix“ jõuab Eesti teatrilavale esmakordselt.

Ooper on minu jaoks eelkõige emotsionaalne kunstivorm.

Emotsioone on heas ooperis palju ja nende eesmärgiks näib olevat anda aimu inimese sees tormlevast ookeanist. Eriti hea ooperi puhul raugeb lõpuks stiihia ning võib tunda kodusadama kohalolu. Nii ka Donizetti “Linda di Chamounix” puhul, mille läbinisti kaunis muusika võtab relvad pimeduselt ning ulatab need valgusele.

Robert Annus, lavastaja

 

MUUSIKAJUHT JA DIRIGENT RISTO JOOST
DIRIGENT MARTIN SILDOS VÕI TAAVI KULL
LAVASTAJA JA STSENOGRAAF ROBERT ANNUS
KOSTÜÜMIKUNSTNIK GERLY TINN
VALGUSKUNSTNIK MARGUS VAIGUR ENDLA TEATER
VIDEOKUNSTNIK ALYONA MOVKO
KOREOGRAAF JANEK SAVOLAINEN

OSADES PIRJO JONAS VÕI ELENA BRAŽNIK, OLIVER KUUSIK VÕI MATI TURI, HELEN LEPALAAN, TAAVI TAMPUU, RASMUS KULL VÕI SIMO BREEDE, MÄRT JAKOBSON, KARMEN PUIS, OLIVER TIMMUSK JT

TARTU POISTEKOOR, VANEMUISE OOPERIKOOR JA SÜMFOONIAORKESTER