Skip to content

Eesti vanim kontsertpoistekoor toob avalikkuse ette seninägematud arhiivimaterjalid

Tartu Poistekoori uuenenud veebis on võimalik tutvuda Tartu aukodaniku, maestro Uno Uiga poolt algatatud Tartu Poistekoori logiraamatut. Koori tegemisi alates 10. sünnipäevast kuni aastani 2015 on aja jooksul jäädvustanud koorilauljad ning kõik Tartu Poistekoori dirigendid.

Logiraamatust leiab lugeja ülevaate Tartu Poistekoori hooaegadest, muljeid kontsertidest ning kontsertreisidest: Siberis, Kesk Aasias, Taga-Kaukaasias, rääkimata riikidest nagu Valgevene, Ukraina, Moldova, Kasahstan, Kõrgõzstan, Usbekistan, Armeenia, Azerbaidžaan, Gruusia, Austria, Iirimaa.
Huvi pakkuvad on ka kontserdikülastajate nimekirjad, tagasiside ning ekspertarvamused ja kirjavahetused partnerkooridega. Ühtlasi mitme koostöö ning algatuste märkmed (sh Poistekooride laulupäev Tartus).
Käsikirjaline logiraamat manab lugejale korraliku annuse ajastuhõngu, avab Tartu Poistekoori ning selle juhtide suursugususe. Ühtlasi pakub põnevat äratundmisrõõmu ning meelelahutust vilistlastele kui ka andunud kaasaelajale.

Tartu Poistekoor tegeleb Eesti meestelaulu arendamisega juba 59 aastat, kandes väärikalt Eesti vanima kontsertpoistekoori tiitlit. Võttes eeskuju Inglismaal tegutsevatest poistekoorikoolide esinduskooridest adresseerib 80-liikmelist Tartu Poistekoori sümbioos lapselikust siirusest, nooruslikust sarmist, muusikalisest küpsusest ja virtuoossusest. Koori esituses saab kuulda vanamuusikat, tundeküllast romantikat, rütmikat nüüdismuusikat kui ka pop-ning gospelmuusikat, väärtustades seejuures kõrgelt Eesti heliloojaid.

Tartu Poistekoori 2019/2020 hooajal jätkub koostöö Eesti Filharmoonia Kammerkooriga suunamaks lauljaid professionaalse koorikultuuri poole läbi meistrikursuste, avatud tundide, kohtumiste ning kontserdikülastuste. Pikaaegne koostöö teatriga Vanemuine jätkub sel aastal Bizet’ooperi Carmen produktsioonidega.
Esmakordselt astume ühele lavale koos artistidega Nublu ja NOEPiga (2019. aasta novembris Kammivabrikus toimuval showl) ja 2020. aasta mais koos klassikatäht Heigo Rosina ning tema õpilastega H.Elleri Muusikakoolist. Traditsiooniliselt võtame osa Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatavast poistekooride võistulaulmisest Tartus, Tubina saalis 2020. aasta aprillis.
Tartu Poistekoor lendab käesoleval hooajal kontsertreisile Gruusiasse, kus nad on Tbilisi X Rahvusvahelise koorifestivali peaesinejad.

Elmari Päevapüüdja saatejuht Tambet Ind vestles dirigent Sander Tammega. Kuula saadet allolevalt lingilt:

Mõni minut muusikata: Sander Tamm Tartu Poistekoor koos lauluga

 

Jaga ka teistega: