Skip to content

Tartu Boys Choir camp “Co-play, creativity, nature and movement”

Tartu Poistekoor pidas 9.-11. augustini suvelaagrit ning seda juba teist aastat järjest. Laagri peamisteks teemadeks oli koosmäng ja loovus, loodus ja liikumine.
Osalemis- ja koostegemisrõõmu ning ühtekuuluvustunnet suurendasid Reigo Ahvena käsitrummide, Arsise kellade ja skandinaavias haruldased Steel Pan trummide meistrikursus, Tartu Tünnipundi juhendamisel. Eelnevaid balansseerisid erinevas vormis töö vokaaliga: foneetika, hääleseade, soololaulu, ansamblilaulu ja koorilaulu õpitubades. Sai kinnitust, et kui tegevusi harrastada grupiviisiliselt, lisab see seltskondliku komponendi, pakkudes võimalust lähedastega aega veeta ning suurendada ühtekuuluvustunnet. Pakub võimaluse kogeda osalemis- ja koostegemisrõõmu.

Esmakordselt oli meil võimalus koostööd teha koreograafi, tantsuõpetaja ja tantsupidude liigijuhi Andre Lainega, kes viis läbi liikumise ja rütmika õpitoa fookusega kehatunnetuse leidmisele ning esinemisjulguse arendamisele läbi väiksemate ja suuremate koosluste, arvestades iga õppuri taset ja tugevusi. Koostööd jääb meenutama koreograafia ning videosalvestis artisti Eminemi loodud laulule “Lose yourself”, mida on võimalik järele vaadata Tartu Poistekoori Instagrami voost. Lisaks pälvisid väljapaistva tantsija tiitli: Alarik Paas, Juhan Pae, Kaspar Sorge, Mihkel Mahla ja Kaarel Põldma.

Eelmainitud tegevused olid balansseeritud sportlike tegevustega – orienteerumise, meeskonna- ning osavusmängudega. Sarnaselt eelmisele aastale viibisime palju vabas õhus, ujusime basseinis, mõnulesime tünni- ja suitsusaunas, tegime lõket ning olime mõnusalt koos.

Esimest korda saime osa koorikooli 12 klassi õpilase Andreas Aleksander Süti esinemisest DJ helipuldis, ning seda igal laagripäeval. Lisaks sai iga laagris osaleja mälestuseks Tartu Poistekoori logoga nokamütsi, millega on uhke tunne tuleval suvel noortelaulupeo rongkäigus osaleda.

Aitäh Haridus- ja Teadusministeerium, Voore Puhkekeskus, Tartu I Muusikakool, Tartu Arsise kelladekool, Tartu Tünnipunt, Jaanika Kalling, Reigo Ahven, Mari Tooming, Andre Laine, Kaido Otsing, Annelii Traks, Andreas Aleksander Sütt, Marten Aas, Sander Tamm, et aitasite luua tähenduslikke inimsuhteid, suurendasite usku iseendasse ning õpetasite rõõmu tundma enda ja teiste üle.

Share with others: