Skip to content

New footprints have been opened on the Avenue of pioneers of Tartu

Tasku keskuse kõrval asuval Tartu Teerajajate alleel avati 11. septembril pidulikult uued pronksist jalajäljed.

2010. aastal alguse saanud Tartu Teerajajate allee eesmärk on kord aastas tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes on oma töö või teoga andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar, Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Rasmus Mägi, Mika Keränen, Janika Mölder, Mati Karmin, Andres Dvinjaninov ja Peeter Volkonski.

2019. aastal astusid Teerajajate väärikasse seltskonda žürii soovil pikaaegne kooli- ja koorijuht Undel Kokk, teater Vanemuine ning rahvahääletuse tulemusena sTARTUp Day idee autor ja ellukutsuja Andres Kuusik.

Undel Kokk oli aastatel 1977-2015 Tartu Karlova Kooli (end Tartu Karlova Gümnaasiumi, 7. Keskkooli) direktor. Aastatel 1974-2018 juhatas Undel Kokk Tartu Poistekoori, ta on olnud üld- ja noorte laulupidudel Tallinnas ja maakondlikel laulupidudel poistekooride liigidirigent ja poistekooride laulupidude algataja. Undel on juhatanud poistekoore üleriigilistel ja rahvusvahelistel poiste- ja meeskooride laulupidudel ning ühendkoore 2018. aastal EMLS 30. aastapäevale pühendatud laulupäeval “Laulis isa, laulis poega” Saaremaal ja 2019. aastal Tartu laulupeol.

Undel Kokk on pälvinud mitmeid autasusid, preemiaid, tunnustusi: Eesti Kultuurifondi Heino Kaljuste stipendium silmapaistva töö eest Tartu Poistekooriga 2004, teenetemärk Tartu Täht 2011, Gustav Ernesaksa fondi koorimuusika edendamise stipendium 2014, Tartu Aasta Koolijuht 2015, Eesti Meestelaulu Seltsi auliige 2017, Eesti Kooriühingu auliige 2018, Õpetaja elutöö auhind 2018, Eesti Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Kooriühingu ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi Kodarraha Aumärk 2019.

Hea Undel, head teerajajad, palju õnne ja suur tänu südamega tehtud töö eest!

Liivi Paumets

Share with others: