Skip to content

Annelii Traks received a scholarship from Uno Järve Foundation

Eesti Kooriühingu aastapreemiate galal Estonia kontserdisaalis omistati Uno Järvela Fondi 2019. aasta peastipendium Tartu Poistekoor ja Tartu Karlova Kooli poiste mudilaskoori dirigent Annelii Traksile.
Stipendiumifondi eesmärgiks on toetada poistekooride dirigente ja EMTA koolimuusika eriala üliõpilasi.

Õpetajana eristab Annelii Traksi läbiv soov säilitada lastes rõõm muusikast, leida igale õpilasele väljund eneseteostuseks muusika läbi ja õnnestumisrõõmu kogemiseks. Just viimane tekitab soovi teada rohkem, minna edasi. See loob võimaluse säilitada armastust muusika vastu kogu eluks.

“Annelii Traks on tagasihoidlik, lihtne ja väga sõbralik. Temas on olemas hea koostööoskus ja selgus nõudmistes ning sihikindlus. Kõik need iseloomujooned on aidanud töös poistega edu saavutada. Tartu Poistekoor on aastate jooksul kasvatanud muusikaliselt haritud koorilauljaid ning on Eesti poistekooride üheks lipulaevaks.”
            – Elo Üleoja

Kultuuriminister Tõnis Lukas andis üle kultuuriministeeriumi tänukirjad dirigentidele, kes on aasta jooksul auhindu saanud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Tartlastest said tänukirja Triin Koch (Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor), Külli Lokko (E STuudio Noortekoor), Küllike Joosing (Kammerkoor Helü) ja Vilve Maide (Naiskoor Emajõe Laulikud, Neidudekoor Kurekell). Eesti Kooriühingu auliikme nimetuse pälvis Miina Härma Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja koorijuht Kadri Leppoja.

Share with others: