Перейти к содержимому

Тартуский хор мальчиков принял участие в совместном дне пения «Ожидание, или надежда дома» 2022 на эстраде Выру-Кубя.

11.juunil kogunesid esimest korda Eesti ajaloo vältel poiste-, neidude-, mees-, naiskoorid ühe laulukaare alla, et laulda kodust, ootusest ja lootusest. 

Kolm aastat tagasi kerkis Eesti Meestelaulu Seltsil ja Eesti Naislaulu Seltsil idee teha üks ilus pidu kodust. “Tundus, et läbi poliitiliste kemplemiste pereväärtuste, peretoetuste, perelaenude ja muu sellise kõrval hääbub kodu ja perekonna mõiste tõeline olemus ning tähendus. Kodu pole kunagi poliitika vaid vaim,” lausub ühislaulupäeva “Kodu(L)ootus” lavastaja Priit Strandberg.

“Praegustel pöördelistel aegadel tuleb olla eriti tänulik, kui on kodu, mida hoida ja armastada, kuhu tulla ja kust minna – teadmisega, et ta on sul alati olemas ning ootamas,” lisas Kuno Kerge – laulupäeva üks kunstiline juht.

Ühislaulupäeval kõlas mitu uudisteost. Nende hulgas Riho Esko Maimetsa suur kantaaditsükkel “Kojup minda oodatanne”. Teos valmis spetsiaalselt antud laulupäevaks ning on kava ühendav teos. “Tsükli läbivaks teemaks on kodu, kodutunne, koduigatsus, koju jõudmine ja mälestus lapsepõlvekodust,” ütles Maimets. “Tsükli iga osa oli inspireeritud ühest konkreetsest rahvaviisist, mida ma töötlesin ning millele lisasin omakorda Ernst Enno tekstidele loodud muusikat. Minu jaoks tähendab kodu kohta, kuhu olen alati oodatud, kus asuvad mulle kõige lähedasemad inimesed, kus on kõige turvalisem olla. Kodu on koht, kus saab vabalt olla, luua, tunnetada ja armastada. Kodus saan olla mina ise – mõnikord olen tugev ja tegus, aga teinekord hoopis õrn ja haavatav,” lisas Maimets.

Ühislaulmine Kubija mändide all oli suur ja märgiline sündmus ka koorirahva enda jaoks. Naiskoor Kaasike laulja Päivi Kaljula sõnas: “Me oleme tegelikult paar viimast aastat ju nii-öelda varjusurmas olnud ja väga paljud koorid on ka tegelikult lagunenud või kaotanud väga palju oma lauljaid. Nüüd on kõigil isu nii meeletult suur, et minulgi, mul on hääl ära, aga ma olen siin ja loodan, et saan vähemalt siin laulda koos teistega.”

Naiskoori Gaudete dirigent Mait Männik: “Inimesed on nii kaua olnud selle paha haiguse kütkes ja nüüd on näha seda suurt tahtmist laulda.”

“Minul on eriline tunne, sest ma olen olnud kümme aastat Soomes ja ma ei ole saanud Eesti laulupidudel osaleda. Tänane pidu on minu jaoks tõeline kingitus,” rääkis Karin Taukar Eesti Koorijuhtide Naiskoorist.

Laulupäevale on kaasatud ka Tallinna Nõmme Muusikakooli orkester (dirigent Riivo Jõgi) ning Vanemuise näitlejad (Hannes Kaljujärv, Terje Pennie-Kolberg). Koore dirigeerisid: Külli Kiivet, Sander Tamm, Kuldar Schüts, Heldur Harry Põlda, Indrek Vijard, Triin Koch, Külli Lokko, Mait Männik, Elen Ilves, Hirvo Surva, Alo Ritsing, Margit Võsa, Kalev Lindal, Kadri Hunt, Jane Reiljan, Andrus Siimon.
Solistid: Kuldar Schüts, Mari Roos, Ode Pürg, Taavi Tampuu, Marite Oroperv, Mathilda Salum, Susanna Viktoria Mõtsmees.
Teoseid kõlas heliloojatelt: Riho-Esko Maimets, Andres Lemba, Triin Norman, Piret Rips-Laul, Riivo Jõgi, Arno Tamm, Tõnu Kõrvits, Pärt Uusberg, Kaido Suss ja Tõnis Kõrvits.

Suurt laulupäeva lõpetas simman, kus esines Eesti armastatuim ansambel Curly Strings

Rohkem informatsiooni www.laulupaev2021.com

Поделитесь с другими: