Перейти к содержимому

Тартуский хор мальчиков назвал Ундела Кока почётным дирижёром

Tiitli, aukirja ning audirigendi meene andsid koori ja vilistlaste esindaja üle 24. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis toimunud pidulikul Vabariigi Aastapäeva kontserdil “Maailm heliseb”, mõned päevad enne Undel Koka 75. juubelit

“Undel Koka käe alt on
, Tartu Poistekoori juures töötatud 45-aasta jooksul, ellu saadetud pea 1000 noormeest, kellest on sirgunud laulupidude traditsiooni hoidjad, ühiskonna protsessides aktiivselt kaasa löövad kodanikud ja pühendunud tegijad. Ta on alati au sees hoidnud Eesti kutuuri ja eesti meelsust ning ma ei tea sobivamat hetke Undeli õnnitlemiseks kui Eesti Vabariigi aastapäeval, koorikontserdil, ümbritsetuna muusikutest, Tartu Poistekoori vilistlastest, kolleegidest ning Tartu Linna rahvast,sõnas Sander Tamm

Undel Kokk on Tartu teerajaja, Tartu Tähe kavaler, Heino Kaljuste nimelise stipendiumi laureaat. Poiste- ja meeskooride üleriigiliste laulupidude algataja ja organiseerija, üldlaulupidude ja maakondlike laulupidude dirigent. Tartu Karlova Gümnaasiumi pikaaegne direktor ning pikaaegne Tartu Poistekoori peadirigent.

Tartu Linnapea Urmas Klaas: “Sa oled tõepoolest kasvatanud Tartu vaimu, ja seda Tartu ja Eesti vaimu on meil nendel ärevatel aegadel eriti vaja. Me oleme õnnelikud, et meil on need laulud, et meil on need koorid ja et meil on selline Tartu täht, nagu Sa oled. Aitäh!”

Vilistlaste poolt võttis sõna Priit Humal, kes ühtlasi Tartu Karlova Kooli hoolekogu liige ning Tartu abilinnapea:
“Mul on suur au olla täna siin Undeli õpilase ning Tartu Poistekoori vilistlasena. Meil kõigil on oma elutee jooksul olnud mitmeid õpetajaid. Mõned neist jäävad rohkem meelde.
Juubilar Undel, lugu Sinust on ilusa kõlaga. Oled tark, töökas, hooliv. Sellised helid ja toonid iseloomustavd Sind ja on Sinust teinud pikima staažiga koolijuhi. Kaunid meloodiad on saatnud Sind nii töös kui sõpruses. Oled ise need helid endas leidnud, kandnud ja teistele edasi andnud — mida tõestab 45-aastat olla koorijuht. Kindlasti oled tabanud ja lahendanud elus nii dissonantse kui septakorde, sest reipust ja loovust Sul jagub. Oled loonud püsiva sideme koori ja vilistlaste vahel. Oled kinkinud erilise võimaluse kooli veteranidele kooli aastapäevadel jälle end poistekoori lauljana tunda ja koos esineda. Sinuga koos tegemised on paljudele mõju avaldanud, oled teinud õiget asja. Soovin kõigi vilistlaste nimel, et Sinu head mõtted, helinad ja toonid jätkuvalt teoks saaksid ja kõlama jääksid. Palju õnne!”

Tartu Poistekoori logo koosneb kolmest elemendist. Seal on Keldi puu, mis sümboliseerib vastupidavust, suursugusust, pikaealisust, tarkust. Ühtlasi sümboliseerib puu teed kõrgematesse sfääridesse. Juudid kasutavad seda tähistamaks nooruslikku, tervendava ning erilise andega inimest. Veel on logol kaks sinilindu, kes sümboliseerivad lisaks ilusale lauluhäälele ka töökust, enesekindlust ja rõõmsameelsust. On hea-endelisuse ning lootuse sümbol. Kolmandaks elemendiks on lõpmatuse märk sümboliseerimaks kestvust ning järjepidevust.
Need väärtused ei ole siia kokku laotatud juhuslikult. Need on Undel Koka pikaajalise eestvedamise tulemus.

Tartu Poistekoori poolt soovime kõrgelt väärtustada seda panust, mida Sa oled koori kujundamisel pea pool sajandit teinud.
Soovime, et oled meile jätkuvalt pidev koostööpartner ja koori tegevusele kaasamõtleja. Täname Sind tehtu eest ning omistame Sulle Tartu Poistekoori audirigendi tiitli. Tiitliga kaasneb aukiri ning ühtlasi kullast keldi puu.

Aitäh Sulle Undel Kokk

Sündmuse video: https://youtu.be/JpDJQ-KFqM4

Поделитесь с другими: