Перейти к содержимому

Тартуский хор мальчиков на гастролях в Таллинне: ERR, EMTA и Эстония

Tartu Poistekoori lauljad viibisid 8.oktoobril Tallinnas, kus külastati kolme riiklikku asutust.
Esimeseks peatuspaigaks oli ERRi raadio- ning uudistemaja. Klassikaraadio tegevtoimetaja Marge-Ly Rookääru ning ERRi haldusjuhi Janar Vilde eestvedamisel saime ülevaate rahvusringhäälingu töö iseloomust ja töötingimustest. Saime võimaluse heita pilgu arhiivi, helikindlatesse ruumidesse ning külastada nii salvestus-foonikaid kui AK-uudiste stuudiot.

Järgnevalt võtsime jalge alla jalutuskäigu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suunas. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tähistab käesoleval hooajal oma 100.sünnipäev. Sellega seoses avati pidulikult kaua oodatud saalikompleksi, kuhu kuuluvad lisaks suurele kontsertsaalile, klassiruumidele ning abiruumidele ka blackbox etenduskunsti tudengite ooperi-ja tantsulavastuste välja töötamiseks. Õppimisvõimalustest kõneles meiega õppekoordinaator Katrin Puur.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Esper Linnamäe, Nargen Festivali: Tõnu Kaljuste, Kadri Tikerpuu ja Mai Simsoni kaasabile saime võimaluse värskelt valminud kontserdisaalis olla tunnistajaks ajalooliselt märgilisele hetkele Eesti kultuurielus. Nimelt külastasime Rudolf Tobiase «Joonase lähetamise» oratooriumi peaproovi. Eesti esimesest oratooriumi loomisest möödub tänavu 110 aastat ning esimest korda kuuleb publik seda eesti keeles. Teose kannavad ette Tallinna Kammerorkester, Nargenfestivali orkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, kammerkoor Collegium Musicale, kammerkoor Voces Musicales ning Tütarlastekoor Ellerhein. Musitseerivad veel solistid: Elina Nechayeva, Helen lepalaan, Mati Turi, Taavi Tampuu ning Raiko Raalik. Dirigeerib Grammy võitja, maestro Tõnu Kaljuste.

Peaproovile eelnevalt kohtusime oratooriumis musitseerivate artistide, klassikatähtede Katariina Maria Kitse (viiul) ning Elina Nechayevaga (koloratuursopran). Vabas vormis vestlus andis harukordse ülevaate professionaalse muusiku igapäevaellu. Põnevaks tegi kohtumise kindlasti võimalus isiklikult küsimusi esitada.

Õhtu lõpetasime Rahvusooperis Estonia, kus meile tutvustati teatri ajalugu, igapäevaelu, töökorraldust, töökodasid. Lisaks saime tänu kunstinõukogu positiivsele otsusele jälgida ka W.A.Mozarti «Figaro Pulma» proovi maestro Risto Joosti dirigeerimisel. Õhtu oli sedekorda erilisem, kuna laval astus nimiosas üles Tartu Karlova Gümnaasiumi ning Tartu Poistekoori vilistlane Raiko Raalik. 
   

Oleme ääretult tänulikud Teile: Janar Vilde, Marge-Ly Rookäär, Katrin Puur, Tõnu Kaljuste, Kadri Tikerpuu, Mai Simson, Elina Nechayeva, Katariina Maria Kits, Esper Linnamägi ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tuuli Potik, Rahvusooper Estonia ja Risto Joost.
Aitäh ka meie särasilmsete ning andekate lauljate vanematele, et võimaldate oma poisse professionalse muusika juurde!

Поделитесь с другими: