Перейти к содержимому

Карлова ребята в опере «Кармен»

5. oktoobril toimus esimene selle hooaja ooperi „Carmen“ etendus Vanemuise teatris. Tartu Poistekoori poisid osalevad selles projektis 2015. aastast. On haruldane võimalus mängida ja laulda rahvusvahelises seltskonnas koos professionaalsete muusikutega vahvates kostüümidas ja ilusate dekoratsioonide keskel Georges Bizet maailmakuulsas ooperis.

Etenduse muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, dirigent Erki Pehk, lavastaja-koreograaf Giorgio Madia (Itaalia), kunstnik Maarja Meeru ja videokunstnik Mikk-Mait Kivi (VonKrahli teater).

Osades: Carmen  Alexandra Kovalevich (Ooperiteater Helikon, Moskva), Hose Boldizsár László (Ungari) või Rafal Bartminski (Poola), Escamillo Janis Apeinis (Läti Rahvusooper) või Jevgenij Chrebtov (Leedu Rahvusooper), Micaela Diana Higbee (Prantsusmaa) või Anna Denisova (Peterburi Maria teater), Märt JakobsonPirjo JonasKarmen Puis, Taavi Tampuu, Simo BreedeRasmus KullJaan Willem Sibul. Veel teevad kaasa Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor, balletitrupp ja Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased.

Tartu Poistekoorist laulavad ja mängivad sellel aastal Magnus Lõhmus ja Kris Robin Põldma 4.a klassist, Paul Konrad Kepp, Juhan Pae, Kaupo Piir ja Enos Heikki Rätsep 6.a klassist, Joosep Kalmus, Jeret Kure-Pohhomov, Maarius Künnarpuu, Aldan Arthur Leppik, Mattias Mängel ja Aksel Tafenau 7.a klassist, Martin Albert, Herbert Hugo Prank, Hubert Uku Prank, Marcus Sirp ja Ott Markus Viltrop 8.a klassist.

Etendused toimuvad veel 3. ja 23. novembril, 13. detsembril ja 4. jaanuaril.

Koorikooli juhataja
Annelii Traks

Поделитесь с другими: