Перейти к содержимому

Дирижер хора мальчиков Тарту Сандер Тамм и концертмейстер Катрин Нууме получили стипендию преподавателя от Департамента образования города Тарту

Kord aastas valib Tartu Linna Haridusosakond väljapaistvad õpetajad kellele eraldatakse kuni 1000 € meelepärasel erialasel täiendõppel või koolitusel osalemiseks. Käesoleva aasta 13. detsembril pälvisid stipendiumi Tartu Poistekoori dirigent Sander Tamm ja kontsertmeister Katrin Nuume.

“Erialane täiendkoolitus toetab igati stipendiaatide professionaalset arengut ning saadud teadmised ning kogemused aitavad edendada professionaalset koorimuusikat Tartu Karlova Kooli Koorikoolis.” Karlova Kooli direktor Heidi Kiuru.

Katrin Nuume on Tartu Poistekoori lavapartner juba aastast 2007. Selle aja jooksul on Eesti koorimuusika paremik ning maailma poistekooride klassika kõlanud nii Tšehhis, Poolas kui Slovakkias. Ühtekokku on lavale viidud üle 200 kontsertprogrammi.
Lisaks Tartu Poistekoorile töötab Katrin Nuume teatris Vanemuine, olles ooperikoori kontsertmeister. Oma tundliku, heasoovliku ning emaliku natuuri tõttu on Katrin Tartu Poistekoori lauljate südamesõber, asendamatu reisikaaslane.
Kontsertmeistrina võlub Katrin klaveriklahvidest haprad painod, aateliselt võimsad forted ning Eesti kooriklassikale iseloomuliku romantilisuse.
Katrin on tunnustatud Vanemuise teatri kolleegipreemiaga „Aasta vanemuislane 2012“.

Sander Tamm töötab Tartu Karlova Koolis alates 2018. aastast. Ühendades oma kogemused Inglismaa ja Hiina poistekoori koolide tööst saab publik Sanderi vahendusel osa tundeküllasest romantikast, rütmikast nüüdismuusikast, pop- ning gospelmuusikast, rääkimata eesti heliloojate loomingust.
Lauljad kõnelevad: “Sander ei tee hinnaalandust, vaid nõuab 100%. Tema püüdlused õigete hääle- ja hingamisharjutustega suure koori kõla paremaks muuta väärivad küünlaid. Silmadest lausa purskas energiat ja motivatsiooni välja – suurepärane! Sanderiga koostöö tegemine andis kogu koorimuusikale täiesti uue perspektiivi.”

Sander Tamm on pälvinud Archimedese õpetajatekoolituse stipendium 2013, Gustav Ernesaksa preemia 2013, Kultuurkapitali “Noore Muusiku” preemia 2013, Kuno Arengu stipendium 2013, Eesti Kooriühingu aastapreemiad 2013 “Aasta tegu” ja “Aasta korraldaja”.

“Täname Katriniga südamest Tartu Linna Haridusosakonda meile omistatud stipendiumi eest. Õppimine teistelt võimaldab maksimaalselt oma ja teiste potensiaali avada-teostada. Loob perspektiivi, kuidas luua midagi iseenda jaoks, luua seoseid teistega ja aidata neid selleni, milleks nad on kutsutud.” Sander Tamm

Поделитесь с другими: